Artykuł sponsorowany

Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat, czyli dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola ekologicznego

Z ekologią za pan brat od najmłodszych lat, czyli dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola ekologicznego

Wybierając dla swojego dziecka przedszkole ekologiczne, wpajamy mu od najmłodszych lat wartości związane z ochroną środowiska. Dzieci uczą się segregować odpady, oszczędzać wodę i energię oraz dbać o rośliny i zwierzęta. Przedszkole ekologiczne to także zdrowsze posiłki, wykonane z naturalnych składników, które mają pozytywny wpływ na rozwój maluchów.

Przeczytaj również: Jak znaleźć odpowiedni żłobek z przedszkolem na Mokotowie?

Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat

Przedszkola ekologiczne, takie jak EcoKids, kładą nacisk na edukację ekologiczną już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się o znaczeniu dbania o środowisko naturalne i roli, jaką odgrywają w jego ochronie. Poprzez różnorodne zajęcia, takie jak sadzenie drzew czy segregacja odpadów, maluchy mają okazję doświadczyć na własnej skórze, jak ważne są proekologiczne działania. Ponadto, uczą się także o energii odnawialnej, oszczędzaniu wody i innych praktykach związanych z ochroną środowiska.

Zdrowe i naturalne materiały

W przedszkolach ekologicznych szczególną uwagę zwraca się na wykorzystanie zdrowych i naturalnych materiałów. Dzieci mają kontakt z zabawkami wykonanymi z drewna, bawełny czy innych ekologicznych surowców, które są bezpieczne dla ich zdrowia i środowiska. Ponadto, przestrzeń przedszkola jest projektowana w taki sposób, aby zapewnić maksymalną ilość światła dziennego, co wpływa pozytywnie na samopoczucie i koncentrację maluchów. Używane są także ekologiczne środki czystości oraz farby do malowania ścian, które nie zawierają szkodliwych substancji.

Zrównoważona dieta i aktywność fizyczna

Ekologiczne przedszkole niepubliczne na Ursynowie EcoKids dba również o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci poprzez promowanie zrównoważonej diety i aktywności fizycznej. Posiłki serwowane w przedszkolu są przygotowywane ze świeżych, lokalnych produktów, a menu oparte jest na sezonowych warzywach i owocach. Dzieci uczą się także o korzyściach płynących z uprawy własnych warzyw czy owoców oraz o tym, jak ważne jest spożywanie zdrowych posiłków. Aktywność fizyczna jest również kluczowym elementem edukacji w przedszkolu ekologicznym - dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sportowych, spacerach czy wycieczkach na świeżym powietrzu.