Artykuł sponsorowany

Wady i zalety montażu białych listew przypodłogowych

Wady i zalety montażu białych listew przypodłogowych

Białe listwy przypodłogowe to coraz popularniejszy element wykończenia wnętrz, który łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Niestety, nie wszystkie produkty dostępne na rynku spełniają oczekiwania klientów pod względem jakości i trwałości. W tym artykule przyjrzymy się wadom tanich listew oraz przedstawimy zalety wyboru produktów renomowanej firmy Orac.

Wady tanich listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe mają za zadanie chronić ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz maskować ewentualne nierówności podłogi. Niestety, tanie produkty często nie spełniają tych funkcji w sposób zadowalający. Po pierwsze, ich montaż bywa problematyczny, gdyż materiały o niskiej jakości mogą się wyginać czy pękać podczas instalacji. Po drugie, taką listwę łatwo uszkodzić, co może prowadzić do konieczności jej wymiany nawet po krótkim czasie użytkowania. Po trzecie, słaba odporność na wilgoć sprawia, że tanią listwę trudno utrzymać w czystości, a także może ona ulec deformacji pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.

Jakość, na którą warto postawić

W przeciwnym biegunie znajdują się listwy przypodłogowe firmy Orac, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Przede wszystkim, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu można cieszyć się ich estetycznym wyglądem przez długie lata. Ponadto, listwy Orac są odporne na wilgoć, co sprawia, że doskonale sprawdzą się nawet w pomieszczeniach narażonych na wysoką wilgotność, takich jak łazienki czy kuchnie. Łatwość w utrzymaniu czystości to kolejna zaleta produktów tej firmy – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby przywrócić im pierwotny blask. Jeśli zdecydujemy się na zakup listwy Orac w Krakowie, warto udać się do sklepu Aris oferującego produkty tej marki. W ten sposób będziemy mieli pewność, że otrzymujemy oryginalny i wysokiej jakości produkt.

Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe?

Zakup listew przypodłogowych to decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Warto zdecydować się na produkty renomowanych marek, które gwarantują wysoką jakość i trwałość. Należy również dopasować wysokość listwy do wymiarów pomieszczenia – w niskich wnętrzach lepiej sprawdzą się niższe listwy, natomiast w wysokich – wyższe. Kolejnym kryterium wyboru jest materiał, z którego wykonane są listwy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, dlatego warto zastanowić się, który materiał będzie najlepszy dla naszego wnętrza.