Artykuł sponsorowany

Jakie rośliny ozdobne posadzić w donicach na tarasie?

Jakie rośliny ozdobne posadzić w donicach na tarasie?

Wybór roślin ozdobnych do donic na tarasie może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio dobrana roślinność może całkowicie odmienić wygląd naszego tarasu, sprawiając, że stanie się on przytulnym i klimatycznym miejscem. W tym artykule przedstawiamy trzy grupy roślin, które sprawdzą się w donicach na tarasie.

Rośliny kwitnące – kolorowy akcent

Rośliny kwitnące to doskonały sposób na wprowadzenie koloru i życia na nasz taras. Do najbardziej popularnych gatunków, które można uprawiać w donicach, należą pelargonie, petunie czy begonie. Wszystkie te rośliny ozdobne z Wyszkowa są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Ważne jest jednak, aby zapewnić im odpowiednie warunki – dużo światła, przepuszczalne podłoże oraz regularne podlewanie. Ponadto warto pamiętać o usuwaniu przekwitłych kwiatów, co pozwoli na dłuższe i obfitsze kwitnienie.

Rośliny zimozielone – stały element dekoracji

Rośliny zimozielone to kolejna grupa roślin, które warto rozważyć przy wyborze roślinności do donic na tarasie. Ich główną zaletą jest to, że nie tracą liści w okresie zimowym, dzięki czemu stanowią stały element dekoracji przez cały rok. Wśród nich warto wymienić takie gatunki jak bukszpan, jałowiec czy cyprysik. Rośliny te są odporne na niskie temperatury i dobrze znoszą przesuszenie, co sprawia, że są idealne dla osób, które nie mają czasu na codzienną pielęgnację roślin.

Rośliny pnące – zielona ściana

Rośliny pnące to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą stworzyć na tarasie zieloną ścianę lub osłonę przed wiatrem i słońcem. W donicach możemy uprawiać wiele gatunków pnączy, takich jak bluszcz pospolity, powojnik czy winobluszcz pięciolistkowy. Rośliny te potrzebują wsparcia w postaci kratownicy czy pergoli, ale ich uprawa nie jest trudna – wystarczy zapewnić im odpowiednie podłoże, regularne podlewanie oraz nawożenie. Dzięki temu szybko stworzymy na naszym tarasie przytulne i klimatyczne miejsce.