Artykuł sponsorowany

Jak dobrać oprawki okularowe do kształtu twarzy?

Jak dobrać oprawki okularowe do kształtu twarzy?

Dobór odpowiednich oprawek okularowych może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy, aby pasowały do kształtu naszej twarzy. Wybierając oprawki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak proporcje twarzy, jej kształt oraz nasz indywidualny styl. W tym artykule przedstawimy wskazówki, które pomogą Ci wybrać idealne oprawki dla siebie.

Kształt twarzy a rodzaj oprawek

Aby dobrać odpowiednie oprawki, należy najpierw określić kształt swojej twarzy. Możemy wyróżnić kilka podstawowych typów kształtów twarzy, takich jak owalny, okrągły, kwadratowy czy trójkątny. Dla każdego z tych kształtów istnieją odpowiednie rodzaje oprawek, które będą najlepiej komponować się z naszym wyglądem. Na przykład osoby o owalnym kształcie twarzy mogą wybrać praktycznie dowolne oprawki, natomiast dla osób o kwadratowej twarzy lepiej sprawdzą się modele o zaokrąglonych krawędziach.

Materiał i kolor oprawek

Wybierając oprawki okularowe w Bytowie lub innym mieście, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Obecnie na rynku dostępne są oprawki wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, plastik czy tytan. Każdy z nich ma swoje zalety i wady – na przykład metalowe oprawki są trwałe i eleganckie, ale mogą być cięższe od plastikowych. Kolor oprawek również ma znaczenie – warto wybrać taki, który będzie pasować do naszej karnacji oraz koloru włosów i oczu.

Oprawki a styl ubioru

Nasz indywidualny styl również powinien mieć wpływ na wybór oprawek okularowych. Jeśli preferujemy bardziej klasyczne i eleganckie ubrania, warto zdecydować się na oprawki o prostych i subtelnych kształtach oraz stonowanych kolorach. Natomiast jeśli lubimy eksperymentować z modą i nie boimy się odważnych rozwiązań, możemy postawić na oryginalne i nietypowe modele oprawek.

Konsultacja z optykiem

Warto pamiętać, że wybór odpowiednich oprawek okularowych to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia naszych oczu. Dlatego przed zakupem warto skonsultować się z optykiem, który doradzi nam, jakie oprawki będą najlepsze dla naszego wzroku oraz pomoże dobrać odpowiednie szkła. Współpraca z profesjonalistą pozwoli nam cieszyć się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także komfortem i zdrowiem naszych oczu.