Artykuł sponsorowany

Inwestycja w posadzki żywiczne

Inwestycja w posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne zyskują coraz większą popularność zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i komercyjnych. Są one trwałe, estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu i dowiedzieć się, jakie są jego zalety oraz wady. 

Zalety posadzek żywicznych

Posadzki żywiczne charakteryzują się wysoką trwałością oraz odpornością na ścieranie, co sprawia, że są one szczególnie polecane do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak hale produkcyjne czy magazyny. Ponadto są one odporne na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych, dzięki czemu mogą być stosowane także w laboratoriach czy warsztatach samochodowych. Posadzki te są również łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż nie wchłaniają brudu ani wilgoci, a ewentualne zabrudzenia można szybko usunąć za pomocą mopa czy odkurzacza. Jeśli chodzi o nowoczesne posadzki żywiczne, Konin jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Adam Nowaczyk. 

Wady posadzek żywicznych

Mimo wielu zalet posadzki żywiczne mają także swoje wady. Przede wszystkim, ich wykonanie może być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli chodzi o duże powierzchnie. Ponadto proces ich układania może być czasochłonny i wymagać specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności. W związku z tym warto zlecić wykonanie posadzki profesjonalnej firmie, co dodatkowo podnosi koszty inwestycji. Kolejną wadą jest fakt, że posadzki te mogą być nieco twardsze od innych rozwiązań, takich jak np. płytki czy panele podłogowe, co może wpływać na komfort chodzenia po nich. Wreszcie, posadzki żywiczne mogą być nieco głośniejsze od innych opcji podłogowych. 

Zastosowanie posadzek żywicznych

Posadzki żywiczne mogą być stosowane zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i komercyjnych. Ze względu na swoje właściwości są one szczególnie polecane do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu oraz tych, gdzie występuje ryzyko kontaktu z substancjami chemicznymi czy wilgocią. Dobrze sprawdzą się więc w halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach samochodowych czy laboratoriach. W przestrzeniach prywatnych posadzki żywiczne mogą być stosowane np. w garażach, piwnicach czy pomieszczeniach gospodarczych. Ze względu na swój estetyczny wygląd oraz różnorodność wzorów, coraz częściej można je także spotkać w salonach, kuchniach czy łazienkach.