Artykuł sponsorowany

Implanty zębowe- co warto wiedzieć na ich temat?

Implanty zębowe- co warto wiedzieć na ich temat?

Implanty zębowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób, które straciły zęby. Dzięki nim można przywrócić estetykę i funkcjonalność jamy ustnej. Warto jednak poznać podstawowe informacje na ich temat, zanim zdecydujemy się na ten zabieg.

Czym są implanty zębowe i jakie są ich rodzaje?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zęba, które są wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy, aby zastąpić utracony ząb. Wykonane są najczęściej z tytanu, który jest biokompatybilny i dobrze integruje się z organizmem. Istnieją różne rodzaje implantów, takie jak jednoetapowe, dwuetapowe czy natychmiastowe. Wybór odpowiedniego rodzaju implantu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, stanu kości oraz preferencji lekarza stomatologa.

Proces wszczepienia implantów

Wszczepienie implantu zębowego to proces chirurgiczny, który odbywa się pod miejscowym znieczuleniem. Na początku lekarz stomatolog ocenia stan jamy ustnej oraz kości pacjenta, aby sprawdzić, czy jest wystarczająca ilość kości do umieszczenia implantu. Następnie wykonuje się nacięcie w dziąśle i odsłania kość, w której zostanie umieszczony implant. Po wszczepieniu implantu, czasami konieczne jest odczekanie kilku miesięcy, aby doszło do zrostu kości z implantem (osteointegracja). Dopiero wtedy można zamontować koronę protetyczną na implanacie.

Korzyści i ryzyko związane z implantami zębowymi

Warto wiedzieć, że implanty zębów w Lublinie mają wiele korzyści, takich jak trwałość, wygoda oraz estetyka. Dzięki nim pacjent może normalnie jeść, mówić i się uśmiechać, co wpływa na poprawę jakości życia. Implanty są również trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Jednak wszczepienie implantów wiąże się również z pewnym ryzykiem, takim jak infekcje, krwawienia czy uszkodzenie nerwów. Dlatego ważne jest, aby przed zabiegiem omówić wszystkie zalety i wady z lekarzem stomatologiem.

Cena i opieka po wszczepieniu implantów

Cena implantów zębowych może być różna w zależności od rodzaju implantu, materiałów użytych oraz kliniki stomatologicznej. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja w zdrowie i estetykę jamy ustnej. Po wszczepieniu implantów ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Dzięki temu implanty będą służyć przez długie lata i nie będą powodować żadnych problemów zdrowotnych.