Artykuł sponsorowany

Do kogo zwrócić się o pomoc jeśli potrzebujemy uruchomić auta na kable?

Do kogo zwrócić się o pomoc jeśli potrzebujemy uruchomić auta na kable?

Nikt nie lubi sytuacji, gdy rano wsiadamy do samochodu, próbujemy uruchomić silnik, ale słyszymy jedynie charakterystyczne kliknięcie. Niestety, to oznacza, że akumulator naszego pojazdu jest rozładowany i musimy uruchomić auto na kable. W takiej sytuacji warto wiedzieć, do kogo zwrócić się o pomoc.

Znajomi i sąsiedzi

Pierwszą opcją, którą warto rozważyć, jest zwrócenie się o pomoc do znajomych lub sąsiadów. Jeśli mieszkamy w bloku lub na osiedlu domków jednorodzinnych, być może któryś z naszych sąsiadów będzie miał odpowiednie kable rozruchowe oraz chwilę czasu, aby nam pomóc. W przypadku większych osiedli warto zapytać również o to w lokalnych grupach na portalach społecznościowych. Z drugiej strony, jeśli mamy przyjaciół czy rodzinę mieszkającą w pobliżu, również warto poprosić ich o wsparcie – być może będą mogli pożyczyć nam kable rozruchowe lub nawet przyjechać swoim samochodem.

Firmy oferujące usługi drogowe

Jeśli nie możemy liczyć na pomoc znajomych czy sąsiadów, kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm oferujących pomoc drogową. W Polsce działa wiele takich przedsiębiorstw, które świadczą usługi holowania, naprawy pojazdów na miejscu czy właśnie uruchamiania aut na kable. Warto mieć przy sobie numer telefonu do takiej firmy, szczególnie jeśli często podróżujemy poza miasto. Koszt takiej usługi może się różnić w zależności od lokalizacji i czasu oczekiwania, ale zwykle nie przekracza kilkudziesięciu złotych.

Stacje benzynowe i warsztaty

Innym miejscem, gdzie można szukać pomocy w uruchomieniu auta na kable, są stacje benzynowe oraz warsztaty samochodowe. Na wielu stacjach benzynowych można znaleźć kable rozruchowe do wypożyczenia lub zakupu, a także uzyskać pomoc od pracowników stacji. Podobnie jest w przypadku warsztatów samochodowych – jeśli znajduje się któryś w pobliżu, warto tam zajrzeć i poprosić o wsparcie. W niektórych przypadkach warsztaty mogą również oferować usługę dojazdu do klienta w celu uruchomienia auta na kable.

W sytuacji, gdy nasze auto nie chce zapalić z powodu rozładowanego akumulatora, warto poznać możliwości uzyskania pomocy. Zwrócenie się do znajomych, sąsiadów, firm oferujących pomoc drogową czy stacji benzynowych i warsztatów samochodowych to opcje, które warto rozważyć. Pamiętajmy jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o stan naszego akumulatora i regularne sprawdzanie jego kondycji, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.