Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym dla seniorów?

Dlaczego warto wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym dla seniorów?

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów stają się coraz bardziej popularne w Polsce, a Poznań nie jest wyjątkiem. Wzrastająca świadomość potrzeby dbania o zdrowie i kondycję osób starszych sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na takie formy wsparcia. W Poznaniu znajdziemy wiele miejsc, które oferują profesjonalne turnusy rehabilitacyjne dla seniorów, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto wybrać turnus rehabilitacyjny dla seniora?

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które chcą zadbać o swoje zdrowie i poprawić swoją kondycję fizyczną. Dzięki regularnym zajęciom z fizjoterapeutami oraz innymi specjalistami, seniorzy mają możliwość poprawienia swojej sprawności ruchowej, wzmacniania mięśni czy też nauki radzenia sobie z bólem. Ponadto, turnusy rehabilitacyjne dają szansę na integrację z rówieśnikami oraz uczestniczenie w różnorodnych zajęciach dodatkowych, takich jak zajęcia z psychologiem czy terapeuta zajęciowy.

W Poznaniu znajdziemy wiele placówek oferujących turnusy rehabilitacyjne dla seniorów. W ramach turnusu seniorzy mogą skorzystać z indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą, uczestniczyć w grupowych ćwiczeniach czy też korzystać z basenu. Tego typu placówki zapewniają bogatą ofertę turnusów rehabilitacyjnych, w tym także specjalistyczne turnusy dla osób z chorobami neurologicznymi czy też po udarach.

Jakie są koszty uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym?

Koszty uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym dla seniora w Poznaniu różnią się w zależności od wybranej placówki oraz zakresu oferowanych usług. Ceny za turnus rehabilitacyjny wahają się od około 1500 zł do nawet 4000 zł za dwa tygodnie pobytu. Warto jednak pamiętać, że część kosztów może być pokryta przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) lub gminę, jeśli senior spełnia określone kryteria. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze turnusu warto sprawdzić możliwości uzyskania dofinansowania.

W przypadku osób starszych, które spełniają określone kryteria, istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na turnusy rehabilitacyjne ze środków NFZ lub gminy. Dofinansowanie może pokryć nawet do 70% kosztów turnusu, co znacznie obniża wydatki związane z uczestnictwem w takim wyjeździe.