Artykuł sponsorowany

Deska podłogowa szczotkowana, czyli stylowy akcent w aranżacji wnętrz

Deska podłogowa szczotkowana, czyli stylowy akcent w aranżacji wnętrz

Deska podłogowa szczotkowana to coraz popularniejszy wybór wśród osób poszukujących nowoczesnych i eleganckich rozwiązań do swojego domu lub mieszkania. Szczotkowanie to proces, który nadaje podłodze niepowtarzalny wygląd i strukturę, a także dodatkowe zalety. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu rodzajowi podłogi, omówimy jej zalety oraz zastosowanie w polskich wnętrzach.

Zalety desek szczotkowanych i ich zastosowanie

Deski podłogowe szczotkowane mają wiele zalet, które przyciągają uwagę klientów. Po pierwsze, ich wygląd – dzięki szczotkowaniu uzyskuje się efekt postarzenia drewna, co nadaje podłodze niezwykle elegancki i stylowy charakter. Po drugie, podłoga szczotkowana jest bardziej odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nierówności na powierzchni sprawiają, że ewentualne rysy są mniej widoczne. Po trzecie, deski szczotkowane są przyjazne dla środowiska – proces szczotkowania nie wymaga stosowania szkodliwych substancji chemicznych.

Deska podłogowa szczotkowana doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. W Polsce szczególnie popularne są deski z drewna dębowego, które charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia. Szczotkowane podłogi świetnie prezentują się w salonie, sypialni czy jadalni, a także w pomieszczeniach komercyjnych, takich jak restauracje czy hotele. 

Proces szczotkowania desek i zalecenia dotyczące pielęgnacji

Szczotkowanie to technika obróbki drewna, polegająca na usuwaniu miękkiego drewna z powierzchni desek podłogowych za pomocą specjalnych szczotek. W wyniku tego procesu uzyskuje się wyjątkowy efekt wizualny, który sprawia, że każda deska ma niepowtarzalny wzór i strukturę. Szczotkowanie może być stosowane zarówno do drewna litego, jak i warstwowego, a także do różnych gatunków drewna, takich jak dąb, jesion czy orzech.

Podłoga szczotkowana nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji ani kosztownych środków czystości. Wystarczy regularne odkurzanie oraz mycie wilgotną ściereczką z dodatkiem delikatnego detergentu. Ważne jest jednak, aby unikać nadmiernego nawilżania podłogi oraz stosowania środków zawierających silne substancje chemiczne, które mogą uszkodzić powierzchnię drewna. W przypadku większych zabrudzeń czy zarysowań, można zastosować specjalistyczne preparaty do renowacji drewna, które przywrócą podłodze pierwotny wygląd i blask.