Artykuł sponsorowany

Czym jest liposukcja i komu się ją zaleca?

Czym jest liposukcja i komu się ją zaleca?

Liposukcja to popularna metoda modelowania sylwetki, która polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. W Polsce zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W dzisiejszym artykule dowiesz się czym jest liposukcja, komu jest zalecana oraz jakie są jej rodzaje.

Liposukcja - co to jest?

Liposukcja, inaczej lipoplastyka, to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Zabieg polega na wprowadzeniu do tłuszczu specjalnych kaniul, które podłączone są do urządzenia generującego podciśnienie. Dzięki temu możliwe jest odsysanie nadmiaru tłuszczu, a tym samym kształtowanie sylwetki pacjenta. Liposukcja może być przeprowadzana w różnych miejscach ciała, takich jak brzuch, biodra, uda czy ramiona.

Kandydaci na liposukcję

Liposukcja nie jest zabiegiem dla każdego. Przede wszystkim jest ona zalecana osobom zdrowym, bez przeciwwskazań do tego typu operacji. Ponadto kandydatem na liposukcję w Oleśnicy powinna być osoba o stabilnej wadze, która mimo regularnych ćwiczeń i diety nie jest w stanie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z określonych partii ciała. Liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości, a jedynie sposobem na korekcję sylwetki. Warto również pamiętać, że zabieg ten nie eliminuje cellulitu ani rozstępów.

Rodzaje liposukcji

Wyróżniamy kilka rodzajów liposukcji, które różnią się techniką przeprowadzenia zabiegu. Najbardziej popularna jest liposukcja tumescent, polegająca na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej roztworu znieczulającego i środka zwężającego naczynia krwionośne. Dzięki temu zabieg jest mniej inwazyjny i powoduje mniejsze krwawienie. Innym rodzajem jest liposukcja ultradźwiękowa, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do rozpuszczenia tłuszczu przed jego odsysaniem. Stosuje się również liposukcję laserową, gdzie energia lasera powoduje rozpad komórek tłuszczowych.

Czas rekonwalescencji po zabiegu

Po liposukcji pacjent musi liczyć się z pewnym czasem rekonwalescencji. W zależności od zakresu zabiegu i indywidualnych cech organizmu, może on trwać od kilku dni do kilku tygodni. W pierwszych dniach po zabiegu może wystąpić obrzęk, siniaki i ból w miejscu operacji. Należy nosić specjalne ubrania uciskowe, które pomagają utrzymać efekt zabiegu oraz przyspieszają gojenie się tkanek.